Satılık Daire Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kıbrıs’ta yaşamak dünya ülkelerine kıyasla daha ekonomik ve daha konforludur. Turizmin gözbebeği Kıbrıs dünyanın dört bir yanından gelen turist ve üniversite öğrencileri ile her mevsim hareketli ve canlıdır. Alt yapısının kuvvetli olması, hava ve deniz yolları ile ulaşımın kesintisiz ve sorunsuz yaşandığı, lüks ve kaliteli hizmeti ile üst düzey kişileri ağırladığı otelleri, gelişen inşaat sektöründe kullanılan modern mimari yapısı ve yeni projeleri ile yatırımcıların dikkatini çeken Kıbrıs’ta satılık daire veya işyeri alarak hem yatırım yapabilir hem de oturma izni alabilirsiniz. Ancak satılık daire seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Öncelikle Kıbrıs’ta satılık daire ararken iyi bir araştırma yapmalısınız veya iyi bir danışmanlık hizmeti almalısınız. Aradığınız kriterleri ve özellikleri de mutlaka önceden belirlemelisiniz. Kıbrıs’ta satılık daire seçerken merkeze uzaklığı, çevresindeki sosyal aktivite ve tesisleri, ulaşım imkanları, okula uzaklık gibi konular ilk etapta dikkat etmeniz gereken konulardır. Satılık apartman dairesi seçerken şunu da asla unutmamalısınız; satın alacağınız ev sizin ailenizle birlikte yaşayacağınız, kültürünüzü ve yaşam tarzınızı devam ettireceğiniz ve günlük yaşamınızı devam ettireceğiniz yerdir.

Satılık Dairelerin Püf Noktaları

Kıbrıs’ta satılık daire seçerken; evin koşulları kapsamlı bir şekilde incelenmelidir. Elektrik sistemi kontrol edilmeli, eski veya yeni olduğu tespit edilmelidir. Eski ise yeniden yaptırmanız gerekebilir. Su tesisatı detaylı olarak incelenmeli. Evin sağlamlığı da çok önemlidir. Evin dış cephesine iyice bakılmalı. Çatlak olup olmadığı belirlenmelidir. Dış cephenin yalıtımlı olup olmadığı da ısınma açısından önem taşır. Satın alacağınız dairenin genel yapı durumu da incelenmelidir. Zemin, kapı, pencere, fayans durumları da dikkatle gözlemlenmelidir. Ayrıca Kıbrıs’ta satılık daire seçerken evin hava ve ışık durumuna da bakılmalıdır. Hava akışının evin içinde rahatlıkla dolaşması ve yeterince ışık alması gerekir. Hava evin içinde rahat dolaşmıyorsa o evde nem, küf ve haşere oluşmasına neden olabilir.

Eğer birikimlerinizi yatırıma dönüştürmek ve yaşamak için satılık daire arıyorsanız kesinlikle bir emlak danışmanından yardım almalısınız. Firmamız verdiği danışmanlık hizmeti ile aklınıza takılan tüm konulara cevap verebilir, teknik konularda sizi aydınlatabilir ve güvenli bir şekilde satılık daire seçmenize yardım edebilir.

2560 2560 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.