Loft Daire Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Loft daire, doğrudan binanın çatısının altında bulunan bir daire veya kattır. Kısaca loft daire, çatı katı demektir. Loft daire genellikle bir çatı katının mesken kullanımı için dönüştürülmesinden oluşur ve bu nedenle tam teşekkülü bir yeniden yapılanmanın veya mümkün olduğunda rahat bir ortamın sıfırdan yaratılmasının sonucu olarak gerekli tüm yapısal özelliklere ve bir evin tüm konforuna sahiptir.

Kıbrıs’ta daire fiyatlarını merak ediyorsanız Kıbrıs Ev Fiyatları – KKTC’de Ortalama Konut Fiyatları sayfamızı ziyaret edin.

Loft dairelerin kendine has özellikleri vardır ve çok beğenilen konut tiplerinden biridir. Loft daire tek ailelik bir villanın üst kısmı olabilir. Bu nedenle evin geri kalanına göre yalnızca birkaç ek oda içerebilir veya bir kat mülkiyetinin parçası olan kendi başına gerçek bir daire olabilir. Bir dairenin veya apartmanın ne üst katında, güneşin ve ışığın en parlak olduğu, ortamı havadar ve manzaraları ile oldukça popüler olan loft daireler, Kuzey Kıbrıs’ta büyük ilgi görmektedir.

Loft daire özellikleri bakımından diğer dairelerden farklıdır.  Genellikle bu tip dairelerin çevre kenarları, saçak alanı, binanın çatısının şeklini takip ederek alçalan tavanları vardır. Hatta bu noktalardaki tavan zeminle birleşene kadar eğik bir duvar haline gelir. Alçalan çevre kenarlarına yerleştirilen pencereler, belirli bir açılım ve örtü sistemi ile eğik pencereler şeklindedir. Bu yüzden loft dairenin genel yüzeyi, diğer daireler yani alt katlardaki daireler kadar geniştir. Bununla birlikte gerçekte yürünebilir yüzey veya sırtın bir kısmı belirli bir noktaya kadar yürümeye elverişlidir.

Loft Dairelerde Aranan Özellikler

Loft daireler yüksek tavanlıdır. Geniş ve büyük pencerelere sahiptir. Bu özelliği ile hem daha çok ışık alır hem de eşsiz manzaraya sahiptir. İçinde çok fazla oda veya duvar bulundurmayan yapıları ile geniş alana sahiptir.

Sessizlik ve mahremiyet içinde yaşamak isteyenler için tercih edilen loft daire şehrin ve sokağın gürültüsünden uzak oldukça konforlu yaşam alanlarına sahiptir. Üst katında komşu yoktur ve tavan ve pencerelerin eğimli şekli düşünüldüğünde onları dışarıdan gözetleyebilecek kimse yoktur. Bu nedenle perde takmaya dahi gerek kalmamaktadır. Çatı katında yaşam onu ayıran oldukça aydınlık, güneş ışıklarıyla sıcacık ve doğal atmosfer veren çekiciliği ile tercih edilebilir özelliktedir. Akol Group olarak Kuzey Kıbrıs’ta her yönüyle son derece konforlu, ani sıcak soğuk değişikliklerini önlemek için en iyi şekilde yalıtılmış, manzaralı, sessiz ve en uygun fiyatlarla loft daireler sunmaktayız.

Daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

2560 1920 Akol Blog
Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.