Kuzey Kıbrıs’a Taşınmak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kuzey Kıbrıs’a taşınmak, Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyen hemen herkes için oldukça avantajlı bir seçenektir. Yeni bir yaşama kapı aralarken aynı zamanda Kıbrıs’ın bütün güzelliklerinden faydalanmanız olası. Peki, bu süreçte Kıbrıs’ta taşınmakla alakalı neler bilmeniz gerekir? İşte Kuzey Kıbrıs’a taşınmak ile ilgili bütün detaylar!

Kuzey Kıbrıs’ta Yaşam Maliyetleri

Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’den taşınmak isteyenler için bilinmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi maliyetlerdir. Türkiye’den farklı olarak market zincirlerinin olmadığı Kıbrıs’ta market fiyatları bölgesel olarak çeşitlilik göstermektedir. Market fiyatlarındaki farklılık kadar günlük yaşam maliyetlerinin Türkiye’ye kıyasla bir nebze daha yüksek olabileceğini vurgulamak gerekmektedir.

Kuzey Kıbrıs’ta Trafik ve Ulaşım

Kuzey Kıbrıs’a taşınmak isteyen bir yatırımcı için ulaşım ve trafik konusu büyük önem taşımaktadır. Türkiye’den farklı olarak trafiğin soldan aktığı Kıbrıs’ta sıkışık bir trafik yoktur. Üstelik yakıt maliyetlerinin Türkiye’ye kıyasla daha düşük olması herkesin kendi özel aracını kullanmasını sağlar. Yolların geniş ve ulaşımın da kolay olması sayesinde Kıbrıs’ın ulaşım imkânları oldukça gelişmiştir.

Kıbrıs’ta Oturum İzni Almak

Kuzey Kıbrıs’a taşınmadan önce oturma izni gibi resmi işlemleri de titiz bir şekilde değerlendirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Geçici ve kalıcı oturma izni almanın mümkün olduğu Kıbrıs’ta bu süreç herkes için oldukça basittir. Üstelik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için oturum süreci çok daha kolay gerçekleşmektedir.

Konu hakkında daha fazla bilgi almak için KKTC’de Oturma İzni Alma Rehberi sayfamızı ziyaret edin.

Kuzey Kıbrıs’ta Gayrimenkul Yatırımı

Kıbrıs’a taşınmak istediğinizde önemli bir detay olarak gayrimenkul yatırımlarını da titizlikle değerlendirmek gerektiğini ifade etmeliyiz. Bu çerçevede Kıbrıs’ta her yatırımcı için uygun bir seçenekten bahsetmek mümkündür. Özellikle de kârlı bir yatırım arzu edenler için Kuzey Kıbrıs en doğru alternatiflerdendir.

Daha fazla ayrıntı için Kıbrıs’ta Gayrimenkul Yatırımı için En İdeal Seçenekler adlı makalemizi inceleyin.

Akol Group olarak Kıbrıs’a taşınmayı arzu eden her yatırımcı için başarılı bir süreç sağlıyoruz. Gerek yatırım süreci gerekse de taşınma sürecinde gerekli işlemlerin tamamlanmasında Akol Group olarak özenle hareket ediyoruz. Bu sayede sadece kârlı bir yatırım sağlamıyoruz. Aynı zamanda yatırımınızın Kıbrıs’ta yepyeni bir yaşama kapı aralamanıza imkân tanımasını da destekliyoruz. O halde profesyonel ekibimizle iletişime geçerek sizin için en uygun hizmetten faydalanabilirsiniz.  

2560 1792 Akol Blog
Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.