KKTC’de Evler Yatırıma Uygun mu?

KKTC’de evler hakkında en çok merak edilen konu yatırıma uygunluğudur. Bu soruya net olarak uygundur cevabı vermemiz mümkündür. Çünkü Kıbrıs coğrafık konum, barındırdığı üniversiteler ve yaşam tarzı dolayısıyla çok renklidir. Bu renkli adada bir gayrimenkul sahibi olmak avantajınızı daima artırır.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyetinin en büyük avantajı emlak vergisinin oldukça düşük olmasıdır. Çoğu ülkeye göre çok altında kalan bu vergi oranları yatırımcıların dikkatini çekmeye yetmektedir. Bu da yatırım amaçlı yapacağınız satın alımlarda gücünüzü fazlasıyla artıracaktır.

Kuzey Kıbrıs’ta mülk satın alma prosedürü göründüğü kadar karmaşık değildir. Yabancı uyruklu vatandaşların Kuzey Kıbrıs’ta diledikleri mülkü edinme hakkına sahip olduklarını söylemek mümkündür. Arsa, villa, apartman, müstakil ev, ticari veya yatırım amaçlı mülk satın alma konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Bununla birlikte yabancılar yalnızca tek bir gayrimenkul satın alabilmektedir. Kuzey Kıbrıs’ta mülk satın alma sürecinde mülkiyet yasalarını tanımanın yanı sıra, birincil amacı mülk satın alan kişi olarak haklarınızı korumak olacak olan iyi bir danışmanla temasa geçmek önemlidir.

Süreç hakkında bilgi almak için Kıbrıs’ta Ev Almak için Yapmanız Gerekenler Neler? sayfamızı inceleyin.

Taleplerinizi ve Hedeflerinizi Karşılayacak Bir Mülk Seçin

Kuzey Kıbrıs’ta bir gayrimenkul satın alarak mülkün gerçek sahibi olursunuz. Kiralayabilir, satabilir, vasiyet olarak sevdiklerinize bırakabilirsiniz. Ancak burada en önemli adım doğru mülkü seçmektir. Taleplerinizi ve hedeflerinizi karşılayacak bir mülk seçimini doğru yapabilme işini sadece bölgeyi tanıyan bir danışman yardımıyla yapabilirsiniz. Hangi gayrimenkulü seçmiş olursanız olun, Kuzey Kıbrıs yasalarına, kurallarına ve yönetmeliklerine uygun belgelere sahip bir mülk seçmeniz gerekmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti tatilcilerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır. Coğrafi konumu, iklimi, birçok üniversiteyi bünyesinde barındırması sebebiyle çok fazla demografik popülasyona sahiptir. Kıbrıs’ta satın aldığınız bir evi tatilcilere ya da öğrencilere kiralayarak bir gelir elde edebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’ta yatırım olarak mülk satın almanın birçok avantajı vardır.

Bu avantajları şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yaparak yasal ikamet adresi sahibi olabilirsiniz.
  • Emlak vergileri son derece uygun fiyatlıdır.
  • Coğrafi konum ve iklimi sayesinde değişken bir nüfus oranına sahiptir.
  • Sahip olduğu üniversiteler sayesinde gelişmiş ve genç bir nüfusa sahiptir.

KKTC’de evler hakkında bilgi sahibi olmak için şimdi bize ulaşın. Daha fazla bilgi için Kıbrıs Satılık Daire ve Villa Fiyatları sayfamızı ziyaret edin.

612 408 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.