KKTC’de Evini Kiraya Vermek İsteyenler için Tavsiyeler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gayrimenkul ve emlak yatırımı açısından birçok fırsat sunmaktadır. Satın alınan mülklerin kısa bir sürede kiralanması veya daha yüksek fiyatlarla alıcı bulması Kıbrıs’ı emlak konusunda ayrıcalıklı kılmaktadır. KKTC’de evini kiraya vermek isteyenler döviz üzerinden düzenli kira getirisi elde edebilmektedirler. Bu yazımızda Kuzey Kıbrıs’ta evini kiraya vermek isteyenler için önemli tavsiyeler paylaşacağız.

Kira Garantili Projelere Yönelin

Kira garantisi

Henüz bir mülk satın alarak Kıbrıs’ın kazandıran emlak piyasasına giriş yapmadıysanız; kira garantili projelere yönelmenizi tavsiye ederiz. 2 yıla kadar varan kira garantisi ile bu projeler Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımınızı nasıl değerlendirmek istediğinize karar verene kadar size kazanç sağlamada yardımcı olacaktır. Satın alınan konutun değerine göre değişen kira garantileri aylık £300 – £500 arasında bir pasif gelir imkanı sunmaktadır. Bu yüzden KKTC’de evini kiraya vermenin en kolay yolu kira garantili projelerinden konut satın almaktır.

Kira Sözleşmesi Yapın

Kira sözleşmesi

KKTC’de evini kiraya vermenin zorunluluklarından birisi de kira sözleşmesi yapmaktır. Kiralamanın yasal olması için bir kira sözleşmesi hazırlanmalı ve her iki tarafın hukuksal zeminde anlaşması sağlanmalıdır. Bu zorunluluğun yanı sıra KKTC’de daha önce evini kiraya verenlerin de onaylayacağı üzere kira kontratları hayat kurtarıcıdır. Bu tür kontratlar kiracının haklarını koruduğu gibi kiralayanın haklarını da korumaktadır.

Bu konuda daha fazla bilgi almak için KKTC’de Kira Sözleşmesi Nasıl Olmalıdır? makalemizi inceleyebilirsiniz.

Fiyatları Araştırın

KKTC’de kira fiyatları

Kuzey Kıbrıs’ta evinizi kiraya vermek istiyorsanız ilk önce kira ve konut fiyatları ile ilgili bir fikriniz olmalıdır. KKTC’de evini kiraya vermek isteyen pek çok kişinin amacı düzenli kira getirisi elde etmektir. Elbette, bunun olması için konutunuzun uzun süre boş kalmaması gerekmektedir. Bunu sağlamanın yolu ise doğru fiyatlandırma ve pazarlama stratejileri kullanmaktır. Kuzey Kıbrıs’ta apartman daireleri ortalama £300 – £450 aralığında kiralanmaktadır.

Kıbrıs’ta kira bedelleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız KKTC Kiralık Ev Fiyatları sayfamıza göz atın.

Bizimle İletişime Geçin

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kira geliri sağlamanın en doğru yolu olan kira garantili projeler hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece Kıbrıs’ta emlak ve gayrimenkul yatırımınızdan sürekli gelir elde ederek kazancınızı garanti altına almanızda size yardımcı olabiliriz.

768 432 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.