KKTC’de Ev Almak Mantıklı mı?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz’de emlak ve gayrimenkul yatırımı için akıllara gelen ilk adreslerden biridir. Yatırımcılara sunduğu birçok avantaj, Kuzey Kıbrıs’ta ev satın almayı büyük bir fırsata dönüştürmektedir. Bu avantajların neler olduğu hakkında bilgi sahibi olmayanlar “KKTC’de ev almak mantıklı mı?” sorusuna cevap aramaktadır. O halde KKTC’de ev satın almak neden mantıklı bir göz atalım?

Yükselen Yatırım Değeri

KKTC’de ev değerleri

Her ülkede yatırımın yüksek olduğu ve büyümeyi destekleyen bazı sektörler ön plandadır. Kuzey Kıbrıs’ta ön plana çıkan iki önemli sektör ise eğitim ve turizm sektörleridir. Turistler ve öğrenciler konut kiralama talebinin yıl boyunca yüksek olmasını sağlamaktadır. Bu durum KKTC’de ev almak isteyenler için konut piyasalarında her yıl yükselen bir yatırım değeri oluşturmaktadır.

En Uygun Fiyatlar

Kıbrıs’ta ev ve konut fiyatları bölge ülkelere kıyasla oldukça uygundur. Benzer Akdeniz ve Avrupa ülkelerinde tek bir konut satın alabileceğiniz rakamlarla, KKTC’de 2 veya 3 konut satın almak mümkündür. Ülke genelinde, özellikle yeni konut projelerinden ev satın almak isteyen kişileri £35.000’den başlayan fiyatlar beklemektedir.

Konut fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için Kıbrıs Ev Fiyatları – KKTC’de Ortalama Konut Fiyatları sayfasını ziyaret edin.

Amortisman Süresi 8- 12 Yıl

KKTC’de ev almak mantıklı mı?

Emlak amortisman süresi gayrimenkul yatırımcıları için gözetilmesi gereken en önemli etmenler arasındadır. Avrupa ve dünya genelinde emlak geri dönüş süreleri 20- 30 yıl arasında değişmektedir. Kuzey Kıbrıs’ta ise bu süre ortalama 8- 12 yıl aralığındadır. Bu yüzden KKTC’de yatırım amaçlı ev almak oldukça mantıklıdır.

Yabancılara Sağlanan Kolaylık

Kuzey Kıbrıs’ta yabancı ülke vatandaşlarının da ev satın alması oldukça mümkündür. Hatta, Kıbrıs’ta en fazla emlak yatırımı yapan kişilerin yabancılar (İngiltere, Doğu ve Kuzey Avrupa, Rusya) olduğunu söyleyebiliriz.

KKTC’de ev

Ayrıca KKTC’de konut satın almak ülkede sürekli oturma izni hakkı kazanmanızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Böylece Akdeniz’in en güzel adasında yaşamınızın geri kalanını huzur içinde geçirebilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir ev satın almanın size sağlayacağı avantajlar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, sayfa içerisinde yer alan iletişim butonunu kullanarak bilgilerinizi bırakabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi bırakmanız halinde temsilcilerimiz sizinle iletişime geçerek bütün soru ve sorunlarınızda size yardımcı olacaklardır.

768 432 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.