KKTC’de Emlak Amortisman Süresi

Amortisman, çok yıllı bir maliyetin birkaç yıla dağıtılması anlamında kullanılan bir teknik muhasebe terimidir. Amortisman, maddi veya maddi olmayan bir sermayenin varlığının değer kaybını hesaplama prosedürüdür. Varlığı mali yılı içindeki değer düşüklüğü tutarına eşittir. İşletme ekonomisinde amortisman, çok yıllı bir fayda ile malların maliyetini birkaç yıla yayma amacına sahip bir muhasebe işlemleridir. Diğer bir değişle amortisman, bu varlıkların maliyetinin tahakkuk esasına uygun olarak birkaç yıla dağılmasını sağlamaktır. Emlak amortisman süresi ise bir gayrimenkulün tüm maliyetlerini ne kadar sürede geri kazandırdığını belirtmektedir ve KKTC’de bu süre oldukça kısadır.

Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımının size kazandıracakları hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? O halde Kira Getirisi için KKTC’de Ev Almak sayfamızı ziyaret edin.

KKTC’de son yıllarda yurt içinde ve yurt dışında yatırım yapmak isteyenler açısından cazibe merkezi konumuna gelmiştir. Özellikle üniversite ve turizm alanlarındaki gelişmişlik yatırımcıların buraya rağbet etmesini sağlamıştır. İnşaat sektörü, yapılan mükemmel konut projeleri ile KKTC’de emlak yatırımı büyük oranda hız kazanmıştır. Ilıman iklimi, doğası, manzarası, kaliteli okulları, konut projeleri ve sosyal tesisleri ile ilgi çeken KKTC herkesin yaşamak isteyeceği yerler arasına girmiştir. Firmamız aracılığı ile yapacağınız emlak yatırımlarınız kısa sürede size kazanım olarak geri dönecektir.

Emlak Amortisman Özellikleri ve Konutlara Etkileri

KKTC’de emlak amortisman süresi iklimi, doğası, manzarası, sosyal tesisleri, mükemmel ada ve konut projeleri ve turizmin cazibe merkezi olması nedeniyle oldukça kısadır. Kira getirisi yüksek, turizmin 4 mevsim canlı olması ve donanımlı üniversiteleri sayesinde dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ile canlılığın sürekli olması ile yükselen emlak değeri amortisman süresini kısalmaktadır.  KKTC’de emlak amortisman süresi yurt dışından yatırım yapacak yatırımcılara sağlanan kolaylıklar ile en fazla 8 ile 12 yıl arasındadır. KKTC’de emlak satın almak diğer ülkelere göre daha kolaylaştırılmıştır. 4 mevsim canlılığın sürdüğü KKTC’de satın alınan gayrimenkuller, kira getirisi bakımından sizlere sağladığı avantajlar ve kazanımlar ile iyi bir yatırımın tüm özelliklerine sahiptir.

Akol Group sizlere sunduğu uygun fiyatlar ve avantajlı konut projeleri ile en doğru yatırımı yapmanıza yardımcı oluyor. Sizlere sunduğu danışmanlık hizmeti ile en merkezi ve işlek yerlerde yapacağınız gayrimenkul yatırımı sayesinde kira getirisi elde edebilir ve ödediğiniz parayı 8 ile 10 yıl arasında geri kazanabilirsiniz. Yapacağınız yatırımın değerinin sürekli artması ise bu süreyi daha da kısaltacaktır.

2560 1705 Akol Blog
Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.