KKTC Villa Fiyatları ve Avantajları

Güzel bir bahçeye sahip, havuzlu ve şömineli bir villada yaşamak hemen herkesin hayalleri arasındadır. Elbette böyle bir villaya nerede sahip olduğumuzda oldukça önemlidir. Kimileri bir dağ veya kalabalık şehir hayatını tercih ederken kimileri ise sıcak iklimleri tercih etmektedir. İşte Kıbrıs Akdeniz’in gözde adalarından biri olarak güneşli ve mutlu bir yaşam vadetmektedir. Bu yüzden birçok kişi KKTC villa fiyatları konusunda araştırmalarda bulunmaktadır. Bu yazımızda Kuzey Kıbrıs’ta villa sahibi olmak için ödemeniz gereken fiyatları ve bu villaların size sağlayacağı çeşitli avantajları paylaşmak istiyoruz.

KKTC Villa Fiyatları

KKTC villa fiyatları ülke içerisinde bölgelere göre farklılık göstermektedir. Her bir bölgenin yaşam ve yatırım açısından öne çıktığı farklı konular bulunmaktadır. Bu farklılıkların yanı sıra fiyatlara etki eden bir diğer faktör ise arz – talep dengesidir. Peki, Kuzey Kıbrıs’ta villa fiyatları hangi şehirde ne kadardır?

Kıbrıs villa
Kıbrıs villa

Girne Villa Fiyatları

Kıbrıs’ın turizm ile ön plana çıkan şehri Girne’de villa fiyatları diğer bölgelere oranla daha yüksektir. Girne’de ortalama bir villanın fiyatı £200.000’den başmaktadır. Bu rakam satın alınmak istenen villanın özellikleri arttıkça £1.750.000’e kadar çıkmaktadır.

Lefkoşa Villa Fiyatları

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da villa fiyatları Girne’nin aşağısında seyretmektedir. Lefkoşa’da ortalama villa fiyatları £100.000 ila £300.000 arasındadır. Farklı ayrıcalıklarla donatılmış villalarda bu fiyat £750.000’e ulaşabilmektedir.

Gazimağusa Villa Fiyatları

Eğitim sektörünün ve turizmin kalkındırdığı bir liman şehri olarak Gazimağusa’da villalar şehir merkezinin dışında yer almaktadır. Bununla birlikte Gazimağusa’da ortalama villaların fiyatı £80.000 ila £150.000 aralığındadır. Alan genişliği ve havuz gibi özelliklerin eklenmesi ile Mağusa’da villa fiyatları £400.000’i görebilmektedir.

İskele Villa Fiyatları

Sakinliği ve eşsiz doğası ile yabancı yatırımcıların ilgisini çeken İskele villa sahibi olmak isteyeceğiniz bir yerdir. İskele’de standart bir villanın fiyatı £100.000 ila £175.000 arasında değişmektedir. İskele bölgesinde lüks villa fiyatları ise £200.000 ila £400.000 arasındadır.

KKTC’de Villa Sahibi Olmanın Avantajları

KKTC villa fiyatları
KKTC villa fiyatları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde konut satın almak birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Villa sahibi olmanın size sağlayacağı fırsatlardan bazıları şunlardır;

  • Kıbrıs’ta ikamet izni sahibi olmanız oldukça kolaylaşır.
  • Satın aldığınız villa döviz üzerinden değerini korur.
  • Sahip olduğunuz konutu yine döviz üzerinde kiralayabilir ve gelir elde edebilirsiniz.
  • Emlak amortisman süresi 10 – 12 yıl ile oldukça kısadır.
  • Kuzey Kıbrıs’ın iklim ve yaşam koşulları düşünüldüğünde satın aldığınız hemen her konut bir yazlık ev olabilir.
  • KKTC villa standartlarının oldukça yüksek olduğu bir ülkedir. Ülke genelinde inşa edilen yapılarda kaliteli malzemeler kullanılmaktadır.

Bu yazımızda Kuzey Kıbrıs’ta villa fiyatları ve sizlere sağlayacağı çeşitli avantajlardan bahsettik. Eğer bu konu ilginizi çekiyorsa Girne Satılık Villa Fiyatları – 2022 Güncel Fiyatlar makalesini de beğeneceğinizi düşünüyoruz.

768 432 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.