KKTC Ev Kiraları Neden Döviz?

KKTC ev kiraları neden döviz? diye merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız bu rehberi mutlaka değerlendirmelisiniz. Özellikle de Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyen ama süreçler hakkında pek bilgisi olmayan kimseler için ev kiralarının ödeme şekli de dahil her detayı değerlendirmek gerekiyor. İşte Kıbrıs’ta ev kiralarının döviz olmasının nedenleri ve bütün merak ettikleriniz!

KKTC Ev Kiralarının Döviz Olmasının Nedenleri

KKTC, yatırımın gün geçtikçe artış gösterdiği ülkelerden bir tanesi olurken bu konuda en çok merak edilen konu ödemeler. Ülkede kullanılan para birimi Türk Lirası olsa da ödemelerin dövizle gerçekleştirilmesinde rol oynayan temel faktörleri ele aldık.

Kıbrıs, inşaat malzemelerinin çok büyük bir kısmının ithal edildiği ülkelerden bir tanesi. Ev fiyatlarını etkileyen en önemli husus olan hammaddenin dövizle alınması düşünülmelidir. Bu durumda ev kiralarının döviz olarak hesaplanması pek şaşırtıcı olmuyor. Peki, ev kiralarının dövizle hesaplanmasının tek nedeni bu mu? Hayır!

Ev sahiplerinin pek çoğunun Kıbrıs dışında yaşaması gelirin kendi para birimleri üzerinden olmasını şart kılıyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde yaşayan gayrimenkul sahiplerinin yatırımlarından geri dönüşü dövizle almak istemeleri bu konuda ciddi önem taşıyor. Bu durumda KKTC ev kiraları neden döviz? sorusuna cevap bulmak çok zor olmuyor.

Kıbrıs’ta ödemelerin dövizle gerçekleştirilmesinde son ve en önemli neden demografik yapının buna müsait olması. Ülkede yaşayan insanların çok büyük bir kısmı yabancı olduğundan ödemelerin dövizle gerçekleşmesi daha sağlıklı oluyor. Türk lirasının değerini sürekli hesaplamak yerine yabancılar için önemli bir kolaylık sağlayacak dövizle ödeme gerçekleşiyor.

Kira bedelleri hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? O halde KKTC Kiralık Ev Fiyatları – Kıbrıs’ta Ortalama Ev Kiraları sayfamızı ziyaret edin.

Kıbrıs’ta Kullanılan Para Birimi ve Ödemeler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, resmi para birimi olarak Türk Lirası kullanıyor. Ancak yukarıda ifade edilen bütün koşullar düşünüldüğünde yabancı para birimleriyle alışveriş çok daha sağlıklı bir hal alıyor. Özellikle USD, GBP ve EUR en çok tercih edilen para birimleri oluyor. Bunun yanı sıra farklı seçenekleri tercih etmek de söz konusu. Siz de bir yatırımcı ya da kiracı olarak KKTC ev kiraları neden döviz? sorusunu cevaplamış oldunuz. Sıra yatırımın kendisinde!

1000 563 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.