KKTC Emlak Sektörü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Başarılı bir emlak ve gayrimenkul yatırımcısının en iyi dostu detaylı bilgi ve doğru analizdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde hayata geçmekte olan emlak yatırım projeleri birçok ülkeden yatırımcı için bu benzersiz adayı cazip kılmaktadır. Peki, gayrimenkul ve emlak yatırımlarınıza sağlıklı bir başlangıç yapabilmek için KKTC emlak sektörü hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir?

Yükselen Fiyat Grafiği

KKTC emlak fiyatları

KKTC emlak piyasalarında her zaman düzenli bir fiyat yükselişi görülmüştür. Özellikle Türk Lirası baz alınarak yapılan araştırmalar emlak fiyatlarının her dönemde artış gösterdiğini ortaya çıkarmaktadır. Bunun başlıca sebebi KKTC’de emlak fiyatlarının İngiliz Sterlini, Euro ve Amerikan Doları ağırlıklı olmak üzere döviz üzerinden değer bulmasıdır. Bu durum ev, ticari konut ve arsa gibi taşınmazların fiyatlarını korumasına ve artırmasına öncülük etmektedir.

Arz – Talep Dengesi

KKTC'de emlak
KKTC’de emlak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırlı topraklara sahip bir ada ülkesidir. Bunun yanı sıra Kuzey Kıbrıs’ta ekonomi ağırlıklı olarak yüksek öğrenim ve turizm sektörlerine dayanmaktadır. Bu iki durum göz önüne alındığında KKTC emlak ve gayrimenkul piyasalarında sürekli bir talep ve kısıtlı arz imkânı görülmektedir. Buna dayalı olarak Kıbrıs’ta konut satın almak yatırımınızın değerini hızla artırmakta ve düzenli kira getirisi ile pasif gelir sağlamaktadır.

Emlak Fiyatları

Kıbrıs’ta konut satın almanın avantajları arasında belki de en önemlisi uygun emlak fiyatlarıdır. Avrupa ve Akdeniz ada ülkeleri arasında en düşük fiyatların görüldüğü Kuzey Kıbrıs’ta ortalama konut fiyatları £45.000’dan başlamaktadır. KKTC emlak fiyatları metrekare başına £500 ile oldukça karlı bir yatırım fırsatı sunmaktadır. Metrekare başına birim fiyatına kıyasla özellikle yeni konut projelerinin aylık £300’den başlayan rakamlarda kiralanması emlak amortisman süresinin de kısalmasına sebep olmaktadır. Böylece yatırımcılar düzenli döviz gelirinin yanı sıra emlak yatırımlarında hızlı bir geri dönüş almaktadır.

KKTC emlak sektörü
KKTC emlak sektörü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti emlak ve gayrimenkul fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Kıbrıs Ev Fiyatları – KKTC’de Ortalama Konut Fiyatları sayfasına göz atabilirsiniz.

Yerel Faktörler

KKTC sınırları içerisinde emlak yatırımı yapmayı düşünenlerin göz önünde bulundurması gereken bazı yerel faktörler bulunmaktadır. Her ülkenin emlak ve gayrimenkul ile ilgili kendisine özgün yasa ve kanunları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra vergiler, harçlar, koçan türleri ve bölgesel fiyat farklılıkları da Kıbrıs’ta doğru gayrimenkul yatırımı yapabilmek için bilinmesi gerekenler arasındadır.

Bizimle İletişime Geçin

KKTC gayrimenkul

KKTC emlak sektörü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan iletişim butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Böylece emlak fiyatları ve yerel bilgilerin yanı sıra Kıbrıs’ta yatırıma uygun bölge ve projeleri öğrenebilir, alanında uzman temsilcilerimizden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

768 432 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.