Kıbrıs’ta Topraktan Ev Almak Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Gayrimenkul ve emlak yatırımı yapan kişiler zamanlamanın önemini bilmektedirler. Doğru zamanda yapılan bir yatırım her zaman daha fazla kazanç sağlamaktadır. Yatırımcıların bildiği bir diğer konu ise sıklıkla en doğru zamanın proje başlangıcı olduğudur. Bu yüzden topraktan ev satın almak son yılların gözde emlak trendleri arasına girmiştir. Bu yazımızda Kıbrıs’ta topraktan ev almak isteyenler için önemli bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Topraktan Ev Satın Almak Nedir?

Topraktan ev satın almak
Topraktan ev satın almak

Kuzey Kıbrıs dahil olmak üzere birçok ülkede topraktan ev satın almaya karşı artan bir ilgi görülmektedir. Kıbrıs’ta topraktan ev satın almak kısaca henüz bir inşaat projesinin temeli dahi atılmamışken bir projeden konut satın alma anlamına gelmektedir. Bu tür bir yatırım doğru yapılırsa pek çok avantaj sağlayabileceği gibi yanlış yapılması durumunda çeşitli zararlara da sebep olabilmektedir.

Topraktan Ev Satın Almanın Avantajları

Kuzey Kıbrıs’ta topraktan ev satın almak size birçok temel avantaj sağlamaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Eğer topraktan ev alıyorsanız proje içerisinde yer alan konutlardan istediğinizi seçme şansına sahip olursunuz.
 • Farklı konum ve özelliklere sahip konutlar arasında sizin için en uygun olanını seçersiniz.
 • En uygun ve düşük fiyatlardan konut sahibi olabilirsiniz.
 • Projenin tamamlanmasından sonra düşük fiyatlardan aldığınız daire veya villayı çok daha yüksek bir fiyata satabilir ve kısa sürede kâr elde edebilirsiniz.

Topraktan Konut Satın Almanın Dezavantajları

KKTC'de topraktan ev almak
KKTC’de topraktan ev almak

Kıbrıs’ta veya dünyanın herhangi bir yerinde topraktan ev satın almak isteyenlerin karşısına çıkabilecek riskler tamamıyla anlaşılan inşaat şirketinin güvenilirliğine bağlıdır. Daha önce tamamlanmamış projeleri ile güvenilirliğinden şüphe duyabileceğiniz firmalarla çalışmak sizin için şu dezavantajları doğurabilir;

 • Düşük kalite malzemeler kullanılması
 • Söz verilenden farklı bir projenin tamamlanması
 • Projenin tamamlanamaması
 • Ekstra maliyetlerden dolayı fazladan ücret talep edilmesi
 • Projenin söz verilen zamanda bitirilememesi
 • Çoklu satış

Bu türden dezavantajlarla karşılaşarak topraktan ev satın alırken mağduriyet yaşamamak için anlaşmayı düşündüğünüz firmanın geçmiş projelerini araştırmalısınız. Bunun yanı sıra önceki müşterilerinin görüşlerini almak da size doğru seçimi yapmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda Kıbrıs’ta topraktan ev almak hakkında bilmek isteyebileceklerinizi paylaştık. Eğer bu konu ilginizi çekiyorsa Kıbrıs Denize Sıfır Villa Fiyatları ve Kıbrıs’ta Ev Alma Şartları Nelerdir? makalelerini de beğeneceğinizi düşünüyoruz.

768 432 Akol Blog


  Arama yapınız
  Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.