Kıbrıs’ta Taksitle Ev Satın Almak için Ne Yapmalısınız?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, emlak ve gayrimenkul yatırımcıları için kaçırılmaz fırsatlar sunmaktadır. Döviz üzerinden kira geliri, kısa amortisman süreleri ve kiralama hızı ile ön plana çıkan evler aynı zamanda fiyat uygunlukları ile de her bütçeden yatırımcı için oldukça cazip bir görünüm çizmektedir. Bununla birlikte daha uygun ödeme koşullarına sahip olmak için Kıbrıs’ta taksitle ev satın almak da mümkündür. Peki, KKTC’de taksitle ev alabilmek için hangi yolu izlemelisiniz?

Peşinat Ödemesi

KKTC’de taksitle ev

Eğer Kuzey Kıbrıs’ta taksitle bir ev satın almak istiyorsanız, ödeme koşullarınız her ne olursa olsun bir peşinat ödemesi yapmanız gerekecektir. Özellikle yabancı yatırımcılardan talep edilen peşinat ödemesi banka kredileri ve taşınmaz mal satın alım izni için bir gerekliliktir. Ada genelinde talep edilen peşinat oranları %30 ila %50 arasında değişmektedir.

Konut Kredisi

Peşinat ödemesi yapıldıktan sonra konut kredisi edinerek Kıbrıs’ta taksitlendirme yöntemi ile ev satın almak mümkündür. 120 aya kadar varan vade seçenekleri ile konut kredileri oldukça uygun ödeme koşullarında ev sahibi olma imkânı sunmaktadır. Güvenilir firmalar peşinat ödemeleri sonrasında müşterilerine banka kredisi konusunda yardımcı olmakta ve Kıbrıs’ta taksitle ev satın almak isteyen müşterilerine yol göstermektedirler. Kuzey Kıbrıs’ta konut kredileri tapu türüne göre değişmekle birlikte evin değerinin %75’ine kadar verilebilmektedir.

Kıbrıs’ta taksitle ev satın almak

KKTC’de emlak ve gayrimenkuller İngiliz Sterlini üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Bununla birlikte konut kredisini kullanarak, Kıbrıs’ta Türk Lirası taksitler ödeyerek ev sahibi olmak mümkündür.

Kimler Konut Kredisi Kullanabilir?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bankalarından konut kredisi alma koşullarını yerine getiren herkes konut kredisi sahibi olabilmektedir. Kıbrıs veya diğer ülke vatandaşları arasında konut kredisi sahibi olabilmek için bazı farklı gereklilikler bulunmaktadır. Buna rağmen bankaların sağladığı uygun koşullu konut kredileri sayesinde hemen herkes Kıbrıs’ta taksitle konut sahibi olma şansına sahiptir.

Konut kredileri hakkında daha fazla bilgi almak için Kıbrıs Konut Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İletişime Geçin

Kuzey Kıbrıs’ta taksitle ev satın almak için yapmanız gerekenler ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sayfa içerisinde yer alan iletişim butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

768 432 Akol Blog
Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.