Kıbrıs’ta Kira Garantili Konut Projeleri

Kira garantili ev veya konutlar yatırımcılar için oldukça önemli bir araçtır. Özellikle gayrimenkul ve emlak yatırımında uzman kişilerin sıklıkla kullandığı bir yöntem olan kira garantisi birçok ülkede sunulmaktadır. Bu ülkelerden biri de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’dir. Kıbrıs’ta kira garantili konut projeleri tercih edenlere birçok avantaj sunmaktadır. Peki, kira garantisi tam olarak ne anlama gelmektedir?

Kira Garantisi Nedir?

Kıbrıs'ta kira garantili projeler
Kıbrıs’ta kira garantili projeler

Kira veya kiralama garantisi olarak geçen bu yöntem kaliteli şirketler tarafından sunulan bir promosyon yöntemidir. Bu tür konutların satış sözleşmelerine eklenen maddeler ile satılan konutun kiralanması veya kiralanmasa dahi kira bedelinin alıcıya düzenli olarak ödenmesi sözü verilmektedir. Böylece taşınmaz mal yatırımlarında 1 veya 2 yıl süresince yatırımcıların düzenli kira geliri elde etmesi kira garantili konut projeleri ile sağlanmaktadır.

Kira Garantili Konut Projelerinin Avantajları Neler?

Emlak yatırımı yapanların da bildiği üzere kiralama ve kiracılar ile uğraşmak neredeyse tam zamanlı bir iş halini almaktadır. Bu sıkıntılardan mülk yönetiminden faydalanarak kurtulabilirsiniz. Ancak kira garantili konut projeleri de yükünüzü hafifletmede size yardımcı olacaktır. Kıbrıs’ta kira garantisi verilmiş bir projeden konut satın almanın size sağlayacağı bazı avantajlar şunlardır;

Kira garantili projeler
Kira garantili projeler
 • En az 1 yıl boyunca düzenli kira getirisinin garanti altındadır.
 • Bu süre zarfında kiracılarla ilgili her türlü problem şirketler tarafından giderilmektedir.
 • Konutunuzda oluşabilecek herhangi bir zarar tazmin edilmektedir.
 • Kiralama işlemleri uzman ekipler tarafından yönetilmektedir.
 • Kira bedelleri döviz üzerinden tahsil edilmektedir. Böylece kira gelirinizin değeri ekonomik etkilerden korunmaktadır.
 • Kira garantili konut projeleri diğer projelerden daha pahalı değildir. Sağladığı avantajlar farklı dezavantajları doğurmamaktadır.
 • Bu tür projeler Kıbrıs’ta taksitle ev almak veya kredi kullanarak ev sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsat sunmaktadır. Kira geliri ile taksit veya kredi borçları ödenebilmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yükselen en prestijli projelerden haberdar olmak için bizimle iletişime geçin. Sayfa içerisinde yer alan iletişim butonuna bilgilerinizi bırakın. Böylece alanında uzman temsilcilerimizde kira garantisi, topraktan ev alma ve taksitle ev alma gibi birçok seçenek hakkında bilgi edinin.

768 432 Akol Blog


  Arama yapınız
  Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.