Kıbrıs’ta Ev Almak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Kıbrıs adası yüksek standartta yaşam şartları ve benzersiz iklimi ile mutlu bir yaşam vadetmektedir. Son yıllarda Kuzey Kıbrıs çok sayıda gayrimenkul yatırımcısını adaya çekmektedir. Haliyle yatırımcılar Akdeniz’in en güzel konumlarından birinde konut sahibi olmanın dışında Kıbrıs’ta ev almak ne tür avantajlar sağlıyor merak etmektedirler. O halde Kıbrıs’ta bir ev satın almanın size ne gibi avantajlar sağlayacağına gelin bir göz atalım.

1- Döviz ile Kiralama veya Satış İmkânı

Kıbrıs’ta ev almak konusunda yatırımcıları en çok cezbeden şeylerden biri konutları döviz ile kiralama ve satış imkanıdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde taşınmaz malların kiralama ve satış işlemleri döviz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Konut, dükkân ve arsalar ağırlıklı olarak İngiliz Sterlini üzerinden fiyatlandırılmaktadır.

Fiyatların döviz üzerinden belirlenmesi döviz kira geliri kazanma imkânı sağlamaktadır. Bu durum ayrıca enflasyon gibi ekonomik koşullara karşı konutun değerini korumasını da mümkün kılmaktadır.

2- Hareketli Emlak Piyasasında Yer Alma Şansı

Kuzey Kıbrıs’ta emlak ve gayrimenkul piyasası oldukça hızlı ve hareketlidir. Bu durumun size sağlayacağı avantaj ise sahip olduğunuz bir evin kolayca kiralanması veya satmak istediğiniz bir evin hızla alıcı bulması olacaktır. Kuzey Kıbrıs’ta ev almak size her daim satılık veya kiralık konut arayışında olan bir pazara erişim şansı tanıyacaktır.

3- Yüksek Kazançlı Yatırım Fırsatı

KKTC’de emlak amortisman süresi yani bir gayrimenkulün size değerini geri kazandırdığı zaman oldukça kısadır. Birçok Avrupa ülkesinde 30- 35 yıl aralığında bulunan emlak amortisman süresi Kuzey Kıbrıs’ta 10- 12 yıldır.

Bunun yanı sıra Kıbrıs’ta ev almak gelecekte büyük kazanç vadeden bir yatırım fırsatıdır. Sebebi ise Kuzey Kıbrıs’ta komşu ülkelere göre oldukça düşük fiyatlandırılmakta olan konutlardır. Bu konutların önümüzdeki yıllarda değerini katlayarak artıracağı ön görülmektedir.

4- Kıbrıs’ın Benzersiz Kültürü ve Doğası

Bu konu özellikle yaşamak amacıyla Kıbrıs’ta ev almak isteyenleri ilgilendirmektedir. Kıbrıs, dünyada yaşamak için ev almayı düşünenlerin seçebileceği en güzel yerlerden biridir. Akdeniz’in en büyük 3. adası olan Kıbrıs’ta yemyeşil bir doğa ve bin yıllarca korunmuş köklü bir tarihi miras bulunmaktadır.

768 432 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.