Kıbrıs'ta ev alana vatandaşlık

Kıbrıs’ta Ev Alana Vatandaşlık Veriliyor mu?

Emlak yatırımlarının kârlılık açısından gün geçtikçe artış gösterdiği Kıbrıs’ta ev alana vatandaşlık veriliyor mu? sorusu oldukça merak edilmektedir. Bu çerçevede yatırımcıların ev satın almadan önce bütün süreçler hakkında bilgi sahibi olması ve profesyonel bir yatırım süreci gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu çerçevede Kıbrıs’ta yatırımcıları bekleyen fırsatları değerlendirmek hayli önemlidir.

Kıbrıs’ta Gayrimenkul ve Vatandaşlık Hakları

Kuzey Kıbrıs, Akdeniz’in ortasında bulunan eşsiz bir ada olması ve kaliteli tatil fırsatları sunması sayesinde pek çok yatırımcı tarafından tercih edilen noktalardan bir tanesidir. Bu özelliğine katkı olarak vatandaşlık imkânlarını da değerlendirmek Kıbrıs’ta yaşama dair değerlidir. Kıbrıs’ta ev alana vatandaşlık imkânı tanınmamaktadır. Ancak burada ev alanlar için oturma izni hakkı tanınması gibi bir uygulama söz konusudur. Bu çerçevede vatandaşlar için Kıbrıs’ın gayrimenkul fırsatlarını değerlendirerek yeni bir yaşam alanına sahip olmak mümkün.

Kıbrıs’ta ev alana vatandaşlık verilmemesine rağmen pek çok yatırımcı Kıbrıs’ı tercih ediyor. Peki, Kıbrıs’ın bir yatırım merkezi olarak değerlendirilmesinde rol oynayan faktörler!

Neden Kıbrıs’ta Ev Satın Almalısınız?

Kıbrıs’ta ev satın almak istediğinizde vatandaşlık elde edemiyor olsanız da Kıbrıs’ı seçmenizde pek çok neden var. Yatırımınızı bu güzide ülkeye yönlendirmenizdeki en özel fırsatları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Emlak fiyatlarının muadil ülkelere nazaran daha uygun olması,
 • Gayrimenkul amortisman süresinin oldukça kısa olması,
 • Deniz manzaralı ve kaliteli yatırım fırsatlarının bulunması,
 • Konut kredisi ve taksitli ödeme imkânlarının varlığı,
 • Yatay mimari anlayışa uygun gayrimenkul seçeneklerinin mevcudiyeti,
 • Yabancılar için gayrimenkul satın alma süreçlerinin daha basit olması,
 • Emlak değerinde yaşanan ciddi artışlar,
 • Kiralama fırsatlarıyla taşınmazın maddi bir gelir imkânı sağlaması,
 • Ev alanların oturma iznine sahip olması.

Tüm bu fırsatlar düşünüldüğünde Kıbrıs’ta ev alana vatandaşlık verilmese de burada yatırım yapmak hayli ayrıcalıklı. Bu nedenle de yatırımlarınızı en iyi şekilde yöneterek kârlı tercihlerde bulunabilirsiniz. Birbirinden ayrıcalıklı yatırımlar ve çok daha fazlası için nasıl bir emlak satın almayı istediğinize karar vermelisiniz. O halde en avantajlı gayrimenkul yatırımları için siz de ihtiyaçlarınızı daha kaliteli bir noktaya taşımayı tercih edebilirsiniz.

768 432 Akol Blog


  Arama yapınız
  Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.