Kıbrıs’ta Daire Satın Almanın Avantajları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde emlak fiyatları düzenli artış göstermektedir. Bununla birlikte Kuzey Kıbrıs’ın sosyal ve ekonomik yapısı kârlı yatırımlara oldukça uygundur. Bu iki nedenden dolayı KKTC’de konut yatırımı pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Elbette, farklı konut türlerinin sağladığı farklı faydalar ve avantajlar bulunmaktadır. Bu yazımızda Kıbrıs’ta daire satın almanın size sağlayacağı avantajlardan bahsetmek istiyoruz.

Uygun Ödeme Koşulları

Kıbrıs’ta daire almak

Hangi seviyede olursa olsun emlak ve gayrimenkul yatırımcıları uygun ödeme koşullarından yarar sağlamaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta daire alanlar kişiye uygun ödeme koşullarından faydalanarak kolayca yatırım yapabilmektedirler. Kıbrıs konut kredisi ve sağladığı imkanlar sayesinde Kıbrıs’ta taksitle ev satın alır gibi konut sahibi olmak mümkündür.

Düzenli Döviz Geliri

Kıbrıs’ta daire almanın avantajları

Kuzey Kıbrıs’ta emlak ve gayrimenkul gibi taşınmazların satışı ve kiralanması döviz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Çoğunlukla İngiliz Sterlini kullanılmakla birlikte Euro ve Amerikan Doları da emlak, araba alım satım gibi ticari işlemlerde birincil tercih olmaktadır. Kıbrıs’ta daire alarak yatırım yapan kişiler ilk olarak konutların döviz üzerinden değer bulması sebebi ile yatırımlarını güvene almaktadırlar. Bunun yanı sıra kira getirisi için KKTC’de ev alanlar düzenli döviz gelirine sahip olmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta sıfır daireler £300 ila £1.000 arasında kiralanmaktadır.

Yeni Bir Yaşam

Kıbrıs’ta daire satın alma

Akdeniz’in en büyük ve en güzel adalarından biri olan Kıbrıs’ta yaşam hem sakin hem hareketlidir. Sükuneti ve dinlenmeyi arayanlar için pek çok köşenin yer aldığı adada eğlenceyi arayanlar için sonsuz fırsat bulunmaktadır. Kıbrıs’ta ev satın almak apartman dairesi veya villa farketmeden bir yazlık satın almakla eş değerdir. KKTC’de daire satın almak deniz, güneş ve mavi denizlerle dolu bir yaşama atılan ilk adımdır. Bunun sebebi KKTC’de ev satın alanlara oturma izni verilmesi konusunda sağlanan kolaylıklardır.

Eğer Kıbrıs’ta ev satın almanın sağladığı diğer avantajları merak ediyorsanız KKTC’de Ev Almak Mantıklı mı? makalemize göz atabilirsiniz.

Bize Danışın

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde daire almanın sağlayabileceği avantajlarla ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Sayfa içerisinde yer alan iletişim butonlarını kullanarak tecrübeli satış temsilcilerimize ulaşabilir ve cevabını merak ettiğiniz bütün soruları sorabilirsiniz.

1000 563 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.