Kıbrıs Yazlık Ev Fiyatları ve Avantajları

Uzun çalışma saatleri ile dolu bir kışın ardından gelen yazda, mutlu ve huzurlu bir tatili düşlemeyen yoktur. Peki, kendi yazlık evinizde tatil yapmayı hiç düşündünüz mü? Covid-19 ile birlikte başlayan yeni normalde yazlık ev satın almak veya kiralamak daha güvenli ve rahat bir tatil için ilk tercihler arasına girmiştir. Akdeniz’in en güzel sahillerine ve benzersiz bir doğaya sahip Kıbrıs, yazlık ev fiyatları ve sunduğu birçok avantajla ön plana çıkmaktadır.

O halde Kıbrıs’ta yazlık ev fiyatları ile sağladığı ekonomik ve sosyal avantajlara bir göz atalım.

Kıbrıs Yazlık Ev Fiyatları

Kıbrıs yazlık ev fiyatları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz’in mavi suları ile çevrilmiş bir tatil cennetidir. Kış ve yaz tatilleri için farklı seçenekler sunan Kıbrıs’ta hemen hemen bütün evler yazlık olarak kullanılabilmektedir. Özellikle Gazimağusa ve İskele bölgelerinde, nerede olursanız olun deniz her zaman yürüme mesafesindedir.

Birçok farklı kritere göre (genişlik, konum, bina yaşı vb.) değişkenlik göstermekle birlikte ortalama Kıbrıs yazlık fiyatları £40.000 ila £150.000 aralığındadır. Elbette, daha düşük ve daha yüksek fiyatlarla konut bulmak da mümkündür.

Kıbrıs’ta Yazlık Ev Almanın Avantajları

KKTC’de ev satın almak pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bu avantajların en önemlileri konut satın alanlara sağlanan oturma izni fırsatları, kısa emlak amortisman süreleri (8-12 yıl), döviz üzerinden kira elde etme imkânı, yüksek kiralanma oranları ve konut yatırımlarının döviz üzerinden işlem görmesi sebebiyle yatırımların her zaman değerini koruması ve hatta artırmasıdır.

Kıbrıs’ta yazlık ev

Yukarıda saydığımız yatırım fırsatlarının yanı sıra Kıbrıs adasında yazlık sahibi olmak size hiç bitmeyen mükemmel bir tatil imkânı da sunmaktadır. Akdeniz’in en büyük 3. adası olan Kıbrıs’ta yaz aylarını el değmemiş sahillerde güneşlenerek geçirebilir ve dünyanın her yerinden adanın güzelliklerini deneyimlemek için akın eden insanlarla sosyalleşebilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin

Eğer siz de Kuzey Kıbrıs’ta bir yazlık ev sahibi olmak veya bu konuda daha fazla bilgi almak istiyorsanız, sayfa içerisinde yer alan iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz. Kıbrıs’ta bulabileceğiniz en kazançlı emlak yatırım fırsatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

1024 576 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.