Kıbrıs Satılık Villa Fiyatları

Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alan kişilerin en çok tercih ettikleri konut tiplerinden biri villalardır. Lüks ve standart olarak ayrılan villa tipi konutlar gerek yatırım yapmak isteyenlere gerek ise yaşamak için ev satın almak isteyenlere hitap etmektedir. Peki, birbirinden önemli pek çok avantajı beraberinde getiren Kıbrıs villaları hangi fiyatlardan satılmaktadır? Kıbrıs satılık villa fiyatlarına gelin bir göz atalım.

Kıbrıs’ta satılık villa

Kıbrıs’ta Villa Fiyatları

KKTC’de villa fiyatlarına geçmeden önce burada bahsedilen rakamların genel bir ortalamayı yansıttığını belirtmeliyiz. Bu rakamlardan daha düşük veya daha yüksek bir fiyatla satılan villa görmeniz her zaman mümkündür.

Bununla birlikte Kıbrıs’ta satılık villa fiyatları bulundukları konuma göre büyük farklılıklar gösterebilmektedir. En yüksek fiyatlar sırası ile Girne, Lefkoşa, Gazimağusa, İskele, Güzelyurt ve Lefke bölgelerindedir.

Kıbrıs satılık villa fiyatları

Burada ortalama fiyatları paylaşılan standart villalar 3 odalı, bahçeli ve minimum 200 metrekare kapalı alana sahip yapılardır. Lüks villalar ise 3 veya daha fazla odalı, bahçeli, havuzlu ve minimum 200 metrekare kapalı alana sahiptirler.

Girne’de Villa Fiyatları

Ada genelinde en yoğun turistik aktivite Girne bölgesinde görülmektedir. Kıbrıs’a gelen turistlerin ziyaret etmeden adayı terk etmediği bir şehir olan Girne aynı zamanda çok sayıda üniversiteye de ev sahipliği yapmakta ve önemli bir öğrenci nüfusu barındırmaktadır.

 • Girne’de standart villa fiyatları: £125.000 – £200.000
 • Girne’de lüks villa fiyatları: £250.000 ve üzerinde

Lefkoşa’da Villa Fiyatları

Lefkoşa, Kıbrıs’ın başkentidir. Ülkenin en kalabalık ve büyük şehri olan Lefkoşa’da ağırlıklı olarak yerel halk ve yurtdışından adaya gelmiş üniversite öğrencileri yaşamaktadır.

 • Lefkoşa’da standart villa fiyatları: £110.000 – £175.000
 • Lefkoşa’da lüks villa fiyatları: £200.000 ve üzerinde

Gazimağusa’da Villa Fiyatları

Gazimağusa, KKTC’nin en köklü eğitim kurumlarından Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bir liman kenti olan Mağusa’da DAÜ dışında birçok üniversite yer almaktadır. Şehir nüfusunun önemli bir kısmı üniversite öğrencilerinden oluşmaktadır.

 • Gazimağusa’da standart villa fiyatları: £105.000 – £170.000
 • Gazimağusa’da lüks villa fiyatları: £200.000 ve üzeri
Gazimağusa satılık villa

İskele’de Villa Fiyatları

İskele bölgesi son yıllarda Kıbrıs’ta villa satın alınan en gözde konumlarından biri olmuştur. Çok sayıda yeni projenin hayata geçtiği İskele’de yerli ve yabancı birçok yatırımcı gayrimenkul satın almaktadır. Doğa ile iç içe bir yaşam sunan İskele, Kıbrıs’ın en uzun sahil şeridine sahiptir.

 • İskele’de standart villa fiyatları: £100.000 – £175.000
 • İskele’de lüks villa fiyatları: £175.000 ve üzeri

Bizimle İletişime Geçin

Kıbrıs satılık villa ilanları arasında kaybolmak istemiyorsanız, ihtiyaçlarınıza göre bir villa sahibi olmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek. İletişim formunu doldurarak bilgilerinizi bırakın ve biz size ulaşalım.

768 432 Akol Blog


  Arama yapınız
  Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.