Kıbrıs Satılık Daire Fiyatları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde emlak yatırımı yapmak kazanç yüksek kazanç vadetmektedir. Bununla birlikte KKTC’de yatırım amaçlı ev satın alanların en çok tercih ettikleri konut tipi olarak karşımıza daireler çıkmaktadır. Apartman veya residence daireler gerek yatırımcıların gerek ise kiralamak için ev arayanların ilk olarak baktıkları konutlardır. Peki, Kıbrıs satılık daire fiyatları hangi seviyededir?

Burada belirttiğimiz daire fiyatları Kıbrıs genelinde bir ortalamayı yansıtmaktadır. Belirtilen rakamlardan daha yüksek veya düşük fiyatlarla satılığa çıkmış daire bulmanız her zaman ihtimal dahilindedir.

Kıbrıs’ta Daire Fiyatları

Kıbrıs satılık daire fiyatları

Kuzey Kıbrıs’ta apartman dairelerini ayıran temel özellikler bina yaşı, konumu, konut genişliği ve oda sayısıdır. Bunların dışında daire fiyatlarına etki eden bir diğer faktör ise dairenin bulunduğu şehir olmaktadır. Kıbrıs daire fiyatlarının en yüksek görüldüğü şehirler sırası ile Girne, Lefkoşa, Gazimağusa, İskele, Güzelyurt ve Lefke’dir.

Kıbrıs genelinde ortalama satılık daire fiyatları şu şekildedir;

  • Girne: £70.000
  • Lefkoşa: £65.000
  • Gazimağusa: £60.000
  • İskele: £60.000
  • Lefke/Güzelyurt: £40.000

KKTC’de Daire Satın Almanın Avantajları

Kuzey Kıbrıs’ta bir daire satın almak pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Kıbrıs sınırlarında satılık daire alanları bekleyen avantajların başında finansal fırsatlar gelmektedir.

İlk olarak KKTC’de emlak amortisman süresi 8 – 12 yıl aralığındadır ve bu dünya genelinde görülen en kısa sürelerden biridir. Bunun dışında Kıbrıs emlak piyasası oldukça hareketlidir ve kiralık konutlar çok hızlı kiracı bulmaktadır. Bu da yapacağınız yatırımdan düzenli gelir kazanmanızı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Kıbrıs satılık daire avantajları

Kıbrıs satılık daire ilanlarını inceleyenler KKTC’de evlerin döviz üzerinden işlem gördüğünü fark etmişlerdir. Bununla birlikte Kuzey Kıbrıs’ta daire kiraları da döviz üzerinden talep edilmektedir. Bu durum yatırım amaçlı daire satın alanlara döviz üzerinden kira geliri kazanma fırsatı sunmaktadır.

Bütün bunların yanı sıra Kıbrıs düşük suç oranları, benzersiz doğası ve ekonomik yaşam koşulları ile yüksek standartta bir hayat vadetmektedir. KKTC’de daire satın alan kişilere oturma izni verilmektedir. Böylece Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alan kişiler Akdeniz’in en güzel plajlarına sahip rüya gibi bir adada yaşama şansı elde etmektedirler.

Bize Ulaşın!

Kıbrıs satılık daire fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bize ulaşın. Bizimle iletişime geçmek için tek yapmanız gereken sayfada yer alan iletişim formuna bilgilerinizi bırakmak!

768 432 Akol Blog
Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.