Kıbrıs Satılık Arsa Fiyatları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gayrimenkul yatırımları ve yatırımların sunduğu yüksek kazanç fırsatları ile ön plana çıkmaktadır. Günümüzde anahtar teslim konut projeleri ve topraktan ev satın alma seçenekleri hem daha uygun hem daha rahat bir emlak yatırım imkânı sunmaktadır. Bununla birlikte, konut satın almak isteyenler Kıbrıs satılık arsa fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmak istemektedir. Peki, Kuzey Kıbrıs’ta bölgelere göre ortalama arsa fiyatları ne durumdadır?

Gazimağusa’da Arsa Fiyatları

Uluslararası başarılara sahip birçok üniversite ve eğitim kuruluşuna sahip Gazimağusa, Kıbrıs’ın en önemli şehirlerindendir. Kıbrıs satılık arsa fiyatları göz önüne alındığı zaman Gazimağusa’da fiyatların ortalamayı yansıttığını söyleyebiliriz. Mağusa’da içerisine bir villa inşa edebileceğiniz genişlikte 400 metrekare arsalar £45.000 ila £90.000 arasında değişmektedir. Benzer yüz ölçümüne sahip ticari arsalarda ise fiyatlar £175.000 ile £300.000 aralığındadır.

KKTC satılık arsa

İskele’de Arsa Fiyatları

KKTC’nin en uzun sahil şeridine sahip İskele, son yıllarda önemli gayrimenkul yatırımlarına ev sahipliği yapmaktadır. İskele bölgesi, son yıllarda Kıbrıs içerisinde satılık arsa fiyatlarının en çok artış gösterdiği bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği bölgede 400 m2 imar izinli araziler ortalama £60.000’dan başlayan fiyatlarla alıcı bulmaktadır.

Girne’de Arsa Fiyatları

Kuzey Kıbrıs’ta turizm denildiğinde akıllara ilk gelen şehir Girne, Kıbrıs satılık arsa ve arazi fiyatlarının en yüksek olduğu bölgedir. Özellikle turizm ile ilgili yatırım yapmak isteyenlerin yöneldiği Girne’de 400 m2 genişlikte arsa fiyatları ortalama £160.000- £2.000.000 aralığındadır.

Kıbrıs arsa fiyatları

Lefkoşa’da Arsa Fiyatları

KKTC’nin başkenti ve en yüksek nüfusa sahip şehri Lefkoşa’dır. Lefkoşa’da 400 metrekare genişlikte arsa ve arazi fiyatları £45.000 ila £125.000 arasında değişmektedir. Ticari izinli arsalarda ise ortalama fiyatlar £200.000 ila £1.000.000 aralığındadır.

Kıbrıs Satılık Arsa Fiyatlarında Belirleyici Etmenler

Yukarıda paylaştığımız arsa ve arazi değerleri Kıbrıs emlak piyasalarında karşınıza çıkabilecek ortalama değerleri yansıtmaktadır. Bununla birlikte farklı özelliklere sahip arsalarda daha yüksek veya düşük fiyatlarla karşılaşmanız mümkündür. Peki, Kıbrıs’ta arsa fiyatlarında belirleyici etmenler nelerdir?

Kıbrıs arsa fiyatlarına etki eden faktörler
  • İmar izni ve türü (konut, ticari vb.)
  • Koçan Türü
  • Arazinin biçimi
  • Arazinin yüz ölçümü ve konumu

Kıbrıs’ta Arsa Satın Almak Mantıklı mı?

Kuzey Kıbrıs’ta arsa satın almak, hedefinizdeki yatırım türüne göre mantıklı olabilir. Eğer konut yatırımı yapmak istiyorsanız anahtar teslim projeler ve topraktan ev satın alma seçeneklerini de gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bir arsa satın alarak içerisine kendi konutunu inşa etmek, bu tür projelerden bir ev sahibi olmaya göre daha yüksek bir maliyete sahiptir.

768 432 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.