Kıbrıs İskele Konut Kiraları Hangi Seviyede?

Akdeniz bölgesi her zaman turizm ve doğal güzellikleri ile tanınmaktadır. Bölge ülkelerinin neredeyse tamamı için turizm önemli bir gelir kaynağıdır. Kuzey Kıbrıs Doğu Akdeniz bölgesinde yer alması sebebi ile bu ortak özelliklere sahiptir. Ancak son yıllarda turizmin yanı sıra emlak sektöründe de önemli gelişmeler kaydedilmektedir. Özellikle İskele bölgesi, sahip olduğu güzel plajları ve doğal güzellikleri ile gayrimenkul yatırımcılarının ilgisini çekmektedir. Bu bölge gerek yerel gerek yurt dışından kişilerin yatırımları için tercih ettiği bölgelerden biridir. Peki, Kıbrıs İskele konut kiraları hangi seviyede?

Başlamadan önce konut fiyatları hakkında fikir almak için İskele Satılık Villa Fiyatları – 2022 Güncel Fiyatlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kıbrıs İskele’de kiralanabilecek konutların geniş bir yelpazesi olduğunu söyleyebiliriz. Bir yatak odalı stüdyo dairelerden geniş üç yatak odalı dairelere kadar birçok seçenek mevcuttur. Kiralama fiyatları ise dairelerin büyüklüğüne, konumuna ve genel durumuna göre değişmektedir.

Kira Fiyatları Ne Kadar?

Bölgede bir yatak odalı stüdyo daireleri aylık 350 İngiliz Sterlini civarında kiralanabilirken, üç yatak odalı dairelerin kira fiyatı 500 İngiliz Sterlini’ne kadar çıkabilmektedir. Yine 600 İngiliz Sterlini’nden başlayan fiyatlarla kiralık villa bulmak da mümkündür. Kiralama süresi de fiyatları etkileyen bir diğer faktördür. Uzun vadeli kiralama sözleşmeleri genellikle daha uygun fiyatlara sahip olmaktadır. Ayrıca kiralık konut fiyatları konutun büyüklüğüne, konumuna ve eşyalı veya eşyasız olmasına göre de değişkenlik göstermektedir.

Konutlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kıbrıs İskele’de kiralık konut arayanlar için birçok farklı konut seçeneği yer almaktadır.. Bölgedeki konutların çoğu modern ve iyi bakımlıdır. Ayrıca, sahile ve bölgedeki diğer olanaklara yakın konumları sayesinde Kıbrıs İskele’deki konutlar hem tatil hem de sürekli ikamet için idealdir.

Kıbrıs İskele konut kiraları, genel olarak diğer Girne ve Lefkoşa ile kıyaslandığından daha uygun fiyatlı olmaktadır. Bu da kiralama hızının artmasına ve yatırımcıların bu yöndeki beklentilerini karşılamasına neden olmaktadır. Bölge halkı ağırlıkla yabancılardan (Rusya, Avrupa, İran vb. ülke vatandaşları) ve yerel halktan oluşmaktadır. 

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere KKTC bir turizm ülkesidir. İskele bölgesi de Kıbrıs’ın önemli tatil bölgelerinden biri konumundadır. Bu durum konutların turistler tarafından da sıklıkla kiralanmasına sebep olmaktadır. Birçok konut günlük ev kiralama yöntemine uygundur. Bunun yanı sıra turistlerin sezonluk kiralamalarda da bulunduğu unutulmamalıdır.

İletişime Geçin

Özetle, Kıbrıs İskele konut kiraları birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Bölgede bulunan modern ve iyi bakımlı konutlar sahip oldukları ayrıcalıklar ve turistik konumları ile hem tatil hem de sürekli ikamet için idealdir. Kiralama fiyatları konutların büyüklüğüne, konumuna ve eşyalı veya eşyasız olmasına göre değişmektedir ve aylık 350 İngiliz Sterlini’nden başlamaktadır. Kıbrıs İskele konut kiraları diğer bölgelere kıyasla daha uygun fiyatlıdır ve turistler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bölge emlak sektöründe önemli gelişmeler kaydederken turizm de bölgedeki ekonomik canlılığın önemli bir parçasıdır.

Kıbrıs İskele konut kiraları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

2560 1707 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.