Güney Kıbrıs Ev Fiyatları Ne Kadar?

Güney Kıbrıs ev fiyatları değerlendirmesi yaparak size en uygun seçeneklerin neler olduğunu merak ediyorsunuz değil mi? O halde hem Güney Kıbrıs’ta ev almak hem de Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmakla ilgili detaylara yakından bir göz atalım. İşte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yatırımcıları bekleyen en önemli çözümler!

Kıbrıs çok büyük bir kara parçası olmasa da Güney ve Kuzey’de iki ülkenin barındığı bir yer. Coğrafi ve siyasi anlamda iki parçanın mevcudiyetinin etkileri bir yana yatırımcılar için iki ülke arasında ciddi farklılıklar söz konusu. Bu nedenle de yatırımcılar için Kıbrıs’ı seçerken Güney ve Kuzey arasındaki ayrımı iyi bilmeleri gerekir. Hem avantajlar hem de yatırım fırsatları değerlendirildiğinde Kıbrıs’ta yatırımı titizlikle gerçekleştirmek gerekir.

Güney Kıbrıs’ta Ev Alınır mı?

Kıbrıs’ın güneyinde bulunan Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti, Avrupa Birliği üyesi olarak varlığını sürdürür. Akdeniz’in alt kısmına bakan bu coğrafya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile kıyaslandığında geri plandadır. KKTC’de bulunan doğal güzellikler ve yerleşim birimlerinin derli toplu olması hayli önemlidir. Üstelik Kıbrıs’ta iki ülke arasında yaşam standartlarında da ciddi farklar vardır.

KKTC, Avrupai bir yaşam tarzını hissedebileceğiniz bir nokta olsa da yaşamsal giderlerin Güney Kıbrıs’a göre daha uygun olduğu bir yer. Üstelik Güney Kıbrıs ev fiyatları ile kıyaslandığında Kuzey Kıbrıs’ta ev fiyatları çok daha uygun. Bu nedenle de yatırımcılar için daha avantajlı seçenekler sunulmaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ta konut fiyatlarını öğrenmek mi istiyorsunuz? O halde Kıbrıs Ev Fiyatları – KKTC’de Ortalama Konut Fiyatları sayfamızı ziyaret edin.

G. Kıbrıs Ev Fiyatları Neden Daha Yüksek?

Güney Kıbrıs’ın Avrupa Birliği üyesi olması fiyatlar genel düzeyinin yüksek olmasında ciddi önem taşımaktadır. Avrupalıların ilgi göstermesi nedeniyle artan fiyatlar Güney Kıbrıs’ta yatırımcıların farklı arayışlara girmesine neden olmuştur. Bu çerçevede en önemli husus yatırım sermayesi ve yaşam standartları olur.

Kuzey Kıbrıs’ta ev almak hem daha uygundur hem de burada yaşamak daha az maliyet gerektirir. Üstelik prosedürlerin Kuzey Kıbrıs’ta daha az yorucu olması da en çok tatmin eden konular arasındadır. Bu nedenle siz de Güney Kıbrıs’ta ev fiyatları değerlendirmesi yapmak yerine doğrudan KKTC’yi seçmelisiniz.

1000 563 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.