Girne Satılık Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Girne satılık ev almak isteyenler için ideal bir Kıbrıs şehridir. Kısa bir zaman öncesinde Yakın doğu Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada hareketli bir şehir olarak nitelendirildi. Girne Kuzey Kıbrıs’ın turizm merkezi olarak adlandıırlmaktadır. Bunun nedenleri arasında çok sayıda sosyal aktivite yapılabilecek alanlarının olması, alışveriş merkezlerine sahip olması, kaliteli restoran ve çeşitli eğlence tesislerini bünyesinde barındırması ve en önemlisi de canlı ve ihtişamlı bir gece hayatına ev sahipliği yapması olarak gösterilmektedir.

Özellikle liman, yerel halkın ve turistlerin uğrak yeri olan kafeler, barlar ve restoranlarla dolu. 2009 yılında dokuzu beş yıldızlı olmak üzere 93 oteli olan bu bölge günümüzde sayıyı artırmıştır.

2000’li yılların başında, Annan Planı’nın Kıbrıs için yarattığı olumlu hava nedeniyle şehir ve çevresi bir inşaat patlaması yaşanması sebebiyle gözde bir yatırım alanına dönüşmüştür. Yaşanan bu inşaat patlaması, çok sayıda toplu konut ve apartman binasının inşasıyla sonuçlanmıştır.

Devam etmeden önce en özel Girne’nin en özel konutları hakkında bilgi almak için Girne Satılık Villa Fiyatları – 2022 Güncel Fiyatlar sayfasını inceleyin.

Girne’de Ev Sahibi Olmadan Önce Göz Önünde Bulundurulması Gereken Hususlar

Peki, Girne’de ev almak isteyenler nelere dikkat etmelidir? Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

  • Şehirde dört adet üniveriste var. Bu bölgede ev almadan önce öğrenci şehri olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle oldukça renkli bir şehirdir.
  • Seçtiğiniz evin size uygun olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Güney Kıbrıs’ta evler 1+1 seçeneğinden 4+1 seçeneğine kadar uzanıyor. Kalacak kişi sayısına göre hareket etmeniz çok önemlidir.
  • Sözleşme imzamaladan asla ödeme yapmayın. Yabancı yatırımcıların Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul satın almaları için bazı prosedürleri yerine getirmeleri gerekmektedir.
  • Mutlaka bir danışmanla ev alma sürecini yönetmelisiniz. Bölgeye ve kurallara hakim bir danışmanla bu süreci yönetmek, gayrimenkul yatırımınıza sorunsuz ulaşmanızı sağlayacaktır.
  • İhtiyaçlarınız, dikkat etmeniz gereken önemli konular arasında yer almaktadır. Denize sıfır villa, rezidans daire, ev veya apartman dairesi satın alırken hangisinin ihtiyacınızı en iyi şekilde karşıladığından emin olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda satın almak istediğiniz gayrimenkulün sahil  ve plajlara da yakın olması çok önemlidir.

Girne satılık ev çeşitleri ve daha fazlası hakkında bilgi almak için şimdi bize ulaşın.

768 432 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.