Gazimağusa Satılık Ev Araştırmanızda Yardımcı Olacak Bilgiler

Kuzey Kıbrıs’ta satılık ev arayanların en çok ilgisini çeken bölgelerden biri Gazimağusa’dır. Emlak değerlerindeki düzenli artış ve ev fiyatlarının uygunluğu bölgeyi yatırımcılar için cazip kılmaktadır. Bu makalemizde Gazimağusa bölgesinde satılık ev arayışında olanlar için önemli bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Gazimağusa Hakkında

Gazimağusa

Kıbrıs adasının en köklü tarihe sahip şehirlerinden olan Gazimağusa, gayrimenkul yatırımı yapmak için oldukça uygun bir konumdadır. Şehirde eğitim ve turizm sektörleri oldukça gelişmiştir; buna bağlı olarak hizmet sektörü de oldukça büyük önem arz etmektedir.

Gazimağusa satılık ev bakımından pek çok seçeneğe sahip olmakla birlikte üniversite öğrencileri ve turistlerin kiralık evlere ilgisi daha yüksektir. Mağusa bölgesinde çok sayıda üniversite, eğlence mekânı ve casino yer almaktadır.

Gazimağusa Satılık Ev Fiyatları

Gazimağusa satılık ev fiyatları

Şehirde çok sayıda satılık konut seçeneği bulunmaktadır. Villa, müstakil ev ve daireler en sık karşılaşılan konut seçenekleridir. Gazimağusa’da ortalama satılık ev fiyatları şu şekildedir;

  • 1+0 Daireler: £35.000 ve üzeri
  • 1+1 Daireler: £45.000 ve üzeri
  • 2+1 Daireler: £55.000 ve üzeri
  • 3+1 Daireler £65.000 ve üzeri
  • Standart villa fiyatları: £105.000 – £170.000
  • Lüks villa fiyatları: £200.000 ve üzeri

Mağusa’da villalar ile ilgili daha fazla bilgi almak için Gazimağusa Satılık Villa Fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gazimağusa’da Ev Satın Almanın Avantajları

Gazimağusa’da yatırım yapmayı düşünenler ve yaşamak için Mağusa’ya yerleşmek isteyenler sıklıkla burada ev satın almanın kendilerine ne gibi avantajlar sağlayacağını merak etmektedir. Peki, şehir yaşam ve yatırım alanlarında ne gibi avantajlar sunuyor?

Gazimağusa satılık ev fiyatları, Kıbrıs konut fiyatları ortalamalarına oldukça uygun seyretmekle birlikte, dünya genelinde kendi klasmanındaki şehirlerde karşılaştığımız ev fiyatlarına kıyasla oldukça düşüktür. Bu durum her bütçeden emlak yatırımcısının bölgede ev satın almasına imkân sağlamaktadır.

Gazimağusa satılık konut

Gazimağusa’da satılık konutların sağladığı en önemli iki avantaj ise kısa emlak amortisman süreleri ve bölgede konutların yüksek kiralama talebine sahip olmasıdır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde emlak yatırımlarının geri dönüş süresi (amortisman süresi) 8- 12 yıl arasında değişmektedir. Bu durum dünyanın pek çok bölgesinde seyreden 20- 30 yıl aralığından oldukça düşüktür.

En uygun seçeneklere göz atmak için Gazimağusa Satılık Daire Fiyatları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

KKTC’de konut kiralama talebi genel anlamda yüksek olmakla birlikte, Gazimağusa bu talebin en yoğun olduğu şehirdir. Şehir yıl boyunca çok sayıda üniversite öğrencisi ve turiste ev sahipliği yapmakta ve bu sebeple kiralık evler büyük ilgi görmektedir. Böylece yatırım amaçlı ev satın alanların yatırımları hiç aksamadan kazanç sağlamaktadır.

Mağusa satılık ev

İletişime Geçin

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için Gazimağusa Satılık Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler makalemizi inceleyebilirsiniz. Gazimağusa satılık ev araştırmanızda size daha çok yardımcı olmamızı isterseniz, tek yapmanız gereken sayfa içerisinde yer alan iletişim butonunu kullanarak bizimle iletişime geçmek.

768 432 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.