Gazimağusa Satılık Daire Fiyatları – 2022 Güncel Fiyatlar

Gayrimenkul ve emlak yatırımcılarının ilk tercihleri her zaman apartman daireleri olmuştur. Özellikle yapımı yeni tamamlanmış ve residence ayrıcalıklarına sahip daireler ilgi görmektedir. Bunun sebebi bu tür dairelerin kolaylıkla satılabilir ve kiralanabilir olmasıdır. Bu yazımızda Kıbrıs’ın Gazimağusa bölgesinde satılık daire fiyatlarının 2022 yılı için hangi seviyede olduğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Gazimağusa

Mağusa satılık daire
Mağusa satılık daire

Gazimağusa satılık daire fiyatlarına geçmeden önce biraz şehri tanıtalım. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin güney-doğu sahilinde yer alan Gazimağusa Kıbrıs’ın en büyük 3. şehridir. Üniversiteler şehri olarak da bilinen Mağusa’da çok sayıda öğrenci yaşamaktadır. Eğitim sektörünün yanı sıra pek çok otelin de yer aldığı Gazimağusa turistik açıdan da oldukça gelişmiştir. Mağusa son yıllarda taşınmaz mal yatırımı yapmanın en doğru adreslerinden biri olarak görülmektedir.

Gazimağusa’da Satılık Daire Fiyatları

Kuzey Kıbrıs’ta ev satın almak isteyenlerin muhtemelen bildiği üzere KKTC’de konutlar döviz üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Çoğunlukla tercih edilen para birimi İngiliz Sterlinidir. Gazimağusa’da satılık daire fiyatları ikinci el daireler için £20.000’den başlamaktadır. Sıfır dairelerin fiyatları ise £45.000 ila £200.000 aralığındadır. Gazimağusa’da dairelerin metrekare başına ortalama fiyatının ise £560 olduğu görülmektedir.

Gazimağusa'da satılık daire
Gazimağusa’da satılık daire
  • 1+0 anahtar teslim sıfır konutlar £45.000 ve üzeri
  • 1+1 anahtar teslim sıfır konutlar £55.000 ve üzeri
  • 2+1 anahtar teslim sıfır konutlar £65.000 ve üzeri
  • 3+1 anahtar teslim sıfır konutlar £75.000 ve üzeri

Yukarıda belirtilen fiyatlar Gazimağusa ortalamalarını göstermektedir.

Gazimağusa’da Daire Satın Almanın Avantajları

Gazimağusa'da daire
Gazimağusa’da daire

Kıbrıs’ta ev satın almanın avantajlarından daha önce bahsetmiştik. Gazimağusa’da daire satın almak bu avantajların hepsini size sağlayacaktır. Bu avantajların başında oturma izni fırsatı gelmektedir. Bunun yanı sıra KKTC’de emlak amortisman süreleri 10 – 12 yıl ile oldukça hızlı bir yatırım geri dönüşü sağlamaktadır. Gazimağusa’da yer alan öğrenci ve turist nüfusunun yanı sıra yerli halkın kiralık dairelere artan ilgisi ve kira garantili konut projeleri sayesinde yatırımınızdan kesintisiz kazanç sağlayabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’ta taşınmaz malların döviz üzerinden kiralanması ve satılması da hem döviz üzerinden kira elde etmenize hem de yatırımınızın döviz olarak değerini korumasına imkân sağlamaktadır.

İletişime Geçin

Gazimağusa’da daire satın almakla ilgili merak ettiğiniz her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim formuna bilgilerinizi bırakmanız halinde alanında uzman danışmanlarımız ile irtibata geçebilir ve böylece Kıbrıs’ta konut satın almak ile ilgili her türlü bilgiye rahatlıkla erişebilirsiniz.

768 432 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.