Forbes Dergisi Emlak Yatırımı İçin Kuzey Kıbrıs’ı İşaret Ediyor!

Forbes Dergisi, 2021 yılında yayınladığı bir makale ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni emlak yatırımı yapmak için en doğru adreslerden biri olarak gösterdi. Kathleen Peddicord’un kaleme aldığı yazıda KKTC, sahil şeridinde yatırım yapmak için uygun fırsatlar sunan 5 ülke arasında yer aldı.

Devam etmeden önce bizim de Kıbrıs için hazırladığımız Kıbrıs Ev Almak için Neden En Doğru Adres? makalemize göz atmak isteyebilirsiniz.

Makalede Kolombiya, Brezilya, Meksika Belize ve Kuzey Kıbrıs’ın emlak yatırımcıları için hangi fırsatlarla öne çıktığı paylaşıldı. Özellikle İskele- Long Beach bölgesinden bahsedilen yazıda, KKTC’nin yaşam maliyeti ve gayrimenkul fiyatları ile ön plana çıktığı ve yabancı yatırımcıların halihazırda büyük ilgi gösterdiği bir yer olduğu söylendi.

Forbes dergisi

Forbes Dergisi tarafından da onaylanan, KKTC emlak yatırımcıları için birçok avantaj sağlamaktadır. Yüksek kiralama talebi, kısa emlak amortisman süresi (8- 12 yıl), döviz üzerinden kiralama ve ev satın alanlara oturma izninde sağlanan kolaylıklar bu avantajlardan bazılarıdır. Bunlarla birlikte çok sayıda turistik tesis ve eğlence mekanlarının yanı sıra sakin bir doğa ile güvenli yaşam KKTC’de yaşamayı yüksek standartlara taşımaktadır.

Yaşam Maliyeti ve Uygun Fiyatlar

Forbes yazarı Peddicord, eski bir İngiliz kolonisi olarak tanımladığı Kuzey Kıbrıs’ta yaşamanın Akdeniz’de yer alan benzer ülkelere kıyasla oldukça uygun olduğunu belirtiyor. Ülkenin eşsiz otel ve kumarhanelerinden de bahseden Peddicord, turizmin gelişmiş olması sebebi ile ülkeyi Fransa ve İtalya gibi Akdeniz’in önemli ülkeleri ile kıyaslayarak ülkede daha uygun, daha güvenilir ve daha cana yakın bir yaşamın mümkün olduğunu söylüyor.

Forbes Kıbrıs

Uluslararası bir şirketin yaptığı anket baz alınarak hazırlanan makalede, 70 ila 100 m2 arası ve iki yatak odasına sahip evler kıyaslanmış. Alınan sonuçlara göre Kuzey Kıbrıs’ın İskele bölgesinde deniz manzaralı bir eve sahip olmak $75.000. Bu durum dünyanın en güzel ve en uzun sahil şeritlerinden birinde yaşamak için İskele’yi en doğru yatırım adreslerinden biri olarak gösteriyor.

Daha fazlası için Kıbrıs İskele Satılık Ev Fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Forbes Hakkında

Forbes Dergisi, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir iş dergisidir. Yayınladığı en zenginler listesi ile ünlenen dergi yatırım, iş, girişim ve teknoloji gibi konularda söz sahibidir. Dünya çapında 94 milyondan fazla kişiye ulaşan Forbes 68 ülkede satılmaktadır.

1920 1080 Akol Blog


    Arama yapınız
    Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.