Ev İlanları için Hangi Bilgiler Daha Önemli?

Ev alım-satımı yaparken ilk olarak bakılan yerlerden biri ev ilanlarıdır. Bu nedenle ev ilanlarında yer alan bilgilerin doğruluğu ve tamlığı önemlidir. Eksiksiz olarak yer alan bilgiler ilan ile ilgilenen kişilerin sizinle iletişime geçme olasılığını artıracaktır. Peki, ev ilan sayfalarında paylaşmanız gereken bilgiler hangileridir? Aşağıdaki bilgiler ev ilanlarında mutlaka yer alması gereken bilgilerdir:

 • Evin yeri: Evin hangi semtte, hangi şehrin sınırları içerisinde veya hangi ilçede olduğu önemlidir. Ayrıca evin cadde, sokak ve numarası da belirtilmelidir.
 • Evin tipi: Evin hangi tip olduğu bilgisi mutlaka verilmelidir. Örneğin, apartman dairesi, villa, müstakil ev gibi.
 • Evin metrekaresi: Ev ilanları için konutun kaç metrekare olduğu bilgisi de önemlidir. Bu bilgi evin büyüklüğünün ve oda sayısının tahmin edilmesine yardımcı olur.
 • Oda sayısı: Evin kaç tane yatak odası, salon, mutfak, banyo vb. olduğu bilgisi de verilmelidir.
 • Eşyalı mı yoksa eşyasız mı: Evin satılırken eşyalı mı yoksa eşyasız mı olduğu bilgisi de verilmelidir. Eğer ev eşyalı ise hangi eşyaların bulunduğu da belirtilmelidir.
 • Isıtma şekli: Evin hangi tip ısıtma sistemi kullandığı bilgisi de oldukça önemlidir. Örneğin, kombi, elektrikli radyatör gibi.
 • Bina yaşı: Ev ilanları söz konusu olduğunda konutun hangi yılında inşa edildiği bilgisi de önemlidir. Bina yaşı evin ne kadar yeni veya eski olduğu hakkında bilgi verir.
 • Kiralık mı yoksa satılık mı: Evin kiralık mı yoksa satılık mı olduğu bilgisi de verilmelidir. Aksi durumda çok sayıda kişi sizinle yanlış bir konuda iletişime geçecektir. Bu da sizin için önemli bir zaman kaybına yol açacaktır.
 • Fiyat: Evin fiyatı da mutlaka verilmelidir. Fiyat konusunda belirsiz ilanlar şüphe uyandıracak ve potansiyel alıcıları sizden uzaklaştıracaktır.
 • İletişim bilgileri: Evin sahibinin veya ilanı verenin iletişim bilgileri de verilmelidir. Bu bilgiler aracılığıyla ev hakkında daha detaylı bilgi alınabilecek ve ev gezilebilir.

Bu bilgiler ev ilanlarında yer alması gereken en önemli bilgilerdir. Bu bilgilerin tam ve doğru verilmesi, evi satın almak isteyenler için önemlidir. Eğer konut ilanlarında yer alan bilgiler eksik veya yanlış ise, konutu satın almak isteyenler için zaman kaybına neden olabilir ve yanıltıcı olabilir. Bu nedenle ev ilanlarında yer alan bilgilerin doğruluğu ve tamlığı önemlidir.

Kuzey Kıbrıs’la ilgili Kıbrıs Ev İlanları Hazırlamak İsteyenlere Tavsiyeler makalemizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

1920 1280 Akol Blog


  Arama yapınız
  Akol Group © 2022. Tüm hakları saklıdır.